Штукатурка і шпаклівка стелі під час ремонту поступово відходить у минуле, адже сьогодні є набагато більш цікаві та актуальні варіанти. Стрімко набирають популярність натяжні покриття і стелі з гіпсокартону, тому в цій статті ми вирішили порівняти саме їх.
Які з них виявляться більш вигідними? Давайте дізнаємося.
Глянцеві натяжні стелі
Головна проблема під час ремонту стелі - зробити його рівним. Щоб домогтися ідеально рівної поверхні за допомогою шпаклівки, потрібно неслабо попотіти.
Зате підвісні і натяжні стелі повністю позбавляють від такої проблеми. Вони встановлюються поверх стельових плит і закривають всі нерівності.
Натяжні та підвісні стелі дозволяють пропустити етап вирівнювання стелі, що істотно економить час і сили.
Процес монтажу стель з ПВХ і гіпсокартону трохи схожий. Для установки конструкції з гіпсокартону спочатку кріпиться металевий каркас, який далі обшивають листами гіпсокартону.
Для натяжної стелі теж потрібен каркас, на який і натягується ПВХ-плівка. Процеси досить схожі, але результати і їх функціональність відрізняються кардинально.
У хрущовках і багатоповерхівках радянської споруди перепади висоти між стельовими плитами можуть досягати п'яти сантиметрів. За допомогою звичайної штукатурки їх вирівняти вкрай складно - потрібно кілька етапів стяжки і незвичайний професіоналізм. Куди простіше забути про нерівностях і закрити їх за допомогою натяжної або підвісної стелі.
Стелі, пофарбовані водоемульсійною фарбою в кілька шарів, дуже складно чистити. І чим більше шарів фарби на стелі, тим гірше він виглядає. Часто легше закрити його натяжною або підвісною конструкцією, ніж чистити.
Якщо ви хочете зробити в кімнаті точкове освітлення, то за допомогою простої штукатурки це неможливо. Підвісна або натяжна конструкція допоможе створити потрібну вам конфігурацію світильників, а всі дроти і з'єднання будуть надійно заховані.
Настав час з'ясувати, які стелі краще - натяжні або гіпсокартонні. Щоб дізнатися це, ми порівняємо ці два види конструкцій за основними параметрами і підсумуємо результати. Отже, поїхали.
Для установки натяжної стелі доведеться в будь-якому випадку залучати фахівців. Тільки вони зможуть виготовити ПВХ-полотно і правильно його встановити. Сам процес монтажу досить швидкий, але для нього потрібні спеціальні інструменти і навички.
Гіпсокартонні стелі в теорії можна встановити самостійно, але без належного досвіду для цього необхідна велика кількість часу. Крім того, під час ремонту буде багато будівельного сміття і пилу.
У способів є свої плюси і свої мінуси, тому рахунок поки рівний.
Натяжні : Підвісні
1: 1
Середній час, який потрібно на монтаж стандартної натяжної стелі, становить до 4-6 годин, крім складних багаторівневих варіантів.
На установку гіпсокартонної конструкції доведеться витратити набагато більше часу. Тільки на монтаж каркаса і закріплення на ньому листів піде день-два, але ж ще гіпсокартон потребує стягування і фарбування. Для повної установки підвісної стелі включно з фарбуванням потрібно 3-4 дні.
Тут виривається вперед натяжна стеля.
Натяжні : Підвісні
2: 1
При установці натяжних стель кімната «втрачає» в висоті приблизно 3-5 сантиметрів.
Гіпсокартонна стеля зменшить висоту приміщення сильніше. В середньому висота конструкції становить 10-15 сантиметрів.
Тут ми не враховуємо багаторівневі конструкції. В обох випадках вони можуть бути як завгодно масивними - все залежить від дизайнерської ідеї.
Натяжні : Підвісні
3: 1
Натяжні стелі дають великий простір для освітлення кімнати. Тут ви можете поставити як звичайну люстру, так і точкове освітлення в будь-якій конфігурації. Для установки «точок» фахівці монтують спеціальні склянки, в яких і знаходиться лампочка.
Єдине застереження - потрібно використовувати якісну проводку і патрони, адже в разі короткого замикання, плівка навколо склянок може оплавитися.
Гіпсокартон дає не менше можливостей для освітлення, ніж ПВХ. Він також дозволяє використовувати будь-які сучасні варіанти освітлення. Потрібно тільки просвердлити в гіпсокартоні отвори під «точки».
Тому тут плюси є і у натяжних, і у підвісних варіантів.
Натяжні : Підвісні
4: 2
Натяжні стелі не бояться бруду і вологи. Щоб почистити їх, досить протерти поверхню вологою м'якою ганчіркою.
Догляд за гіпсокартонною стелею складніше, адже матеріал не любить бруд і вологу. Якщо на стелі з'являється плямочка, то позбутися від неї можна тільки за допомогою перефарбовування.
Тому бал отримує натяжна стеля.
Натяжні : Підвісні
5: 2
Натяжна стеля легко пошкоджується будь-яким гострим предметом. Вона знаходиться в постійному натягу, тому навіть невеликий вплив може зіпсувати матеріал.
Гіпсокартон більш стійкий - несильні удари або проколи можуть лише трохи пошкодити верхній шар, але сама стеля буде в порядку. Правда, випробовувати матеріал на міцність все ж не варто - сильних ударів він не перенесе.
У будь-якому випадку, гіпсокартон витримує будь-які пошкодження краще, ніж полівінілхлорид, тому він отримує бал.
Натяжні : Підвісні
5 : 3
Полівінілхлорид боїться низьких і високих температур. При нулі він застигає, втрачаючи еластичність, і може потріскатися. А при +50 він розм'якшується. Так що такі стелі не можна встановлювати поза закритих приміщень, наприклад, на лоджії або в відкритій веранді.
Гіпсокартонна стеля добре витримує перепади температур, тому можливостей його застосування трохи більше. Бал гіпсокартону.
Натяжні : Підвісні
5 : 4
Мінімальний термін служби якісного ПВХ-полотна складає 12 років. Він не вицвітає і не вимагає оновлення. Хіба що захочеться чогось нового.
Підвісну стелю потрібно раз в 2-3 року підфарбовувати, адже вона забруднюється і втрачає вигляд. На саму конструкцію фахівці зазвичай дають гарантію 10 років.
У цій категорії перемагає натяжна стеля.
Натяжні : Підвісні
6 : 4
В середньому квадратний метр гіпсокартонної стелі буде коштувати від 20 до 40 доларів. Все залежить від якості конструкції і матеріалу.
Вартість різних натяжних стель сильно відрізняється - від 10 до 120 доларів за квадратний метр. Ціна залежить не тільки від якості і виробника полотна, але в облік йде ще кількість кутів, форма кімнати, тип матеріалу і наявність малюнка на ньому.
Підрахунок ціни сильно залежить від конкретних умов, тому об'єктивно оцінити плюси не можна. Рейтинговий бал не дістається нікому.
Натяжні : Підвісні
6 : 4
Матові натяжні стелі
Гіпсокартон надає відмінний простір для фантазії - з цього матеріалу можна створити стелю практично будь-якої форми і підкреслити акценти там, де це потрібно.
Натяжні стелі теж виглядають дуже красиво, адже ви можете замовити ПВХ будь-якого кольору і фактури. Можна без проблем зробити стелю з орнаментом або будь-яким вподобаним малюнком - можливостей тут дуже багато. Все залежить від фантазії.
І підвісні, і натяжні стелі дозволяють розгулятися при оформленні, тому бал отримують обидва види.
Натяжні : Підвісні
7 : 5
З невеликим відривом перемогли натяжні стелі, але ви самі вправі вибирати, який тип встановити в своєму будинку.
Наприклад, підвісні стелі відмінно підходять для балконів або лоджій. Вони просто незамінні для дачних будиночків, в яких ви постійно не проживаєте. До речі, якщо в кімнаті є вихід на горище, то тут без варіантів - натяжна стеля не передбачає подібних отворів взагалі.
А для звичайних квартир в багатоповерхівках ідеально підійдуть натяжні стелі. З ними менше мороки, вони зручні і красиві. А ще вони захистять ваше майно, якщо сусіди зверху раптом вас затоплять. Вони відмінно розтягуються і не пропускають воду - прибрати її допоможуть фахівці, акуратно знявши плівку з одного боку - жодних наслідків для будинку.
Так що вибирайте вдумливо - і нехай ремонт у вашому домі пройде швидко і легко.