Як підібрати освітлення під натяжну стелю? Які світильники вибрати? Як найкраще їх розмістити? Що потрібно знати, щоб не довелося переробляти? Відповіді на ці та інші популярні питання ви дізнаєтеся в цій статті.
Дизайн і розташування світильників слід продумувати заздалегідь! Форма натяжної стелі, кількість і розташування отворів під світильники створюються індивідуально під кожен проект.
І якщо ви захочете щось змінити, то не вийде. Так що підготовка до установки - наше все. Змінити дизайн вже після створення полотна не вийде.
Класичний варіант з однією центральною люстрою. Досить простий спосіб з точки зору установки.
При цьому абсолютно неважливо, якої форми у вас люстра. Головне, щоб вона вже була в наявності під час установки стелі. В такому випадку монтажники зроблять заставні необхідних розмірів і люстра буде виглядати гармонійно.
Люстри із широкою основою встановлюються на спеціальну платформу, тому підстава приладу щільно прилягає до стелі і виглядає відмінно.
LED-люстри можна кріпити прямо до заставної без використання додаткових платформ.
Важливо! Ми не радимо використовувати лампочки розкалювання разом з натяжною стелею. ПВХ-плівка має низьку теплостійкість і від нагрівання потужних лампочок може поміняти колір або навіть сплавитися.
Але якщо ви все ж вирішили встановити лампи розкалювання (наприклад, через естетичність), то потужність ламп не повинна перевищувати 40 Вт. Крім того, відстань між лампами і стелею повинно бути 25 см або більше. І дуже бажано, щоб плафони направляли світло не вгору, а вниз або в сторону.
Для світлодіодних лампочок обмежень немає, тому що їх тепловіддача знаходиться набагато нижче граничного рівня. Власне, саме діодні лампочки ми рекомендуємо встановлювати в світильники, які встановлені на натяжні стелі.
Точкові світильники - вкрай популярний вид освітлення під натяжні стелі. Його головна перевага - компактність і відмінний зовнішній вигляд.
Точки відмінно підходять для квартир з невисокими стелями - вони не займають місця і вписуються практично в будь-який інтер'єр.
Технологія монтажу світильників досить проста:
До монтажу полотна на стелі необхідно зробити розмітку, провести електрокомунікації і встановити заставні під світильники.
Далі проводиться стандартний монтаж стелі.
Після цього на полотно приклеюють спеціальні армуючі і термоізолюючі кільця під розмір світильників. Вони дозволяють зміцнити плівку і запобігти її розриву під час монтажу освітлення і запобігти деформації плівки в подальшому.
Після цього монтажники вирізають отвори під світильники в кільцях, а світильники збирають і закріплюють.
Точкові світильники можна використовувати як основний елемент освітлення або ж комбінувати з люстрою. Все залежить від дизайну кімнати і вашої фантазії.
Важливо! Якщо ви вмонтовуєте точкові світильники прямо в натяжне полотно, рекомендуємо використовувати тільки діодні прилади. У «точках» лампи знаходяться в декількох сантиметрах від полотна і тільки діодні лампочки забезпечать високий рівень освітленості приміщення і низьке тепловиділення, безпечне для ПВХ-плівки.
Діодні освітлення - витончене рішення, якщо необхідно додати світла в кімнаті і встановити візуальний акцент на стелі. Найпопулярніший варіант, коли по периметру стелі під натяжною плівкою прикріплюється діодна стрічка, яка і забезпечує підсвічування.
Підсвічування по периметру грає роль додаткового джерела світла, тому що світловіддачі навіть потужної діодної стрічки буде недостатньо, щоб забезпечити нормальний рівень освітлення в приміщенні.
До речі, за допомогою світлодіодів і оптоволокна можна реалізувати одну з найкрасивіших різновидів натяжних стель - «зоряне небо». Замість класичних світильників ви отримуєте більше сотні світних точок, які імітують справжнє зіркове небо.
Можна також встановити спеціальні светогенератора, які зроблять ваше «зоряне небо» живим. З їх допомогою можна додати ефекти запалювання і загасання зірок, падіння комет, мерехтіння і зміни кольору. При бажанні можна комбінувати «зоряне небо» з будь-яким типом освітлення.
Вибір світильників багато в чому залежить від матеріалу натяжної стелі. Матові, сатинові, глянцеві і тканинні полотна мають різні рівні світловідбивання.
Матові стелі відбивають світло слабо, практично на тому ж рівні, що і звичайна штукатурка. Тому підрахунок ведеться за стандартною формулою, в залежності від призначення приміщення.
Зверніть увагу, потужність (Вт) в таблицях нижче вказана для світлодіодних лампочок, адже саме їх ми рекомендуємо використовувати з натяжними стелями. Для галогенних ламп стандартна потужність буде в 3,5 раз вище, а для ламп розкалювання - в 5 разів вище.
Приміщення з приглушеним світлом (спальня) - 2,5 Вт на кв. м
Середньо освітлені приміщення (дитяча, кухня, ванна) - 3-3,5 Вт на кв. м
Яскраво освітлені приміщення (вітальня) - 4-5 Вт на кв. м
Сатинова плівка не відбиває світло, але при цьому розсіює його. При цьому освітленість кімнати збільшується, але незначно.
Якщо ви використовуєте точкове освітлення, то в розрахунках можете без проблем використовувати вищевказані стандартні значення. Але якщо є центральна люстра, то їх потрібно помножити на коефіцієнт 0,85. Можете використовувати значення з таблиці нижче:
Приміщення з приглушеним світлом (спальня) - 2,1 Вт на кв. м
Середньо освітлені приміщення (дитяча, кухня, ванна) - 2,5-3 Вт на кв. м
Яскраво освітлені приміщення (вітальня) - 3,4-4,2 Вт на кв. м
Глянцеві стелі відображають багато світла. Щоб забезпечити комфортний рівень освітлення, використовуйте коефіцієнт 0,7. Або ж використовуйте цифри з таблиці нижче.
Приміщення з приглушеним світлом (спальня) - 1,8 Вт на кв. м
Середньо освітлені приміщення (дитяча, кухня, ванна) - 2,1-2,4 Вт на кв. м
Яскраво освітлені приміщення (вітальня) - 2,8-3,5 Вт на кв. м
Натяжні стелі пропонують безліч варіантів освітлення, які підійдуть до будь-якого дизайнерського стилю або ідеї. Ось тільки до установки світла в кімнаті потрібно підійти з розумом, щоб гарантувати безпеку і функціональність освітлювальних приладів.
Допомога професіоналів буде дуже доречною - не варто нею нехтувати. Фахівці допоможуть вам уникнути помилок в розташуванні і конфігурації світильників, а також проведуть правильний монтаж.